Informacje o WTC

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów to jedna z najstarszych organizacji sportowych w Polsce. Powstało w 1886 roku z inicjatywy Edwarda Chrapowickiego. Na początku WTC miało charakter elitarny. Nie było łatwo dołączyć do grupy działaczy, a składki były wysokie. Członkami byli m.in.: Bolesław Prus czy Henryk Sienkiewicz.

W każdy piątek tygodnia seniorzy spotykali się przy ul. Stefana Jaracza, gdzie dyskutowali o dawnych i współczesnych wydarzeniach. Rozmowom nie było końca.

Jedno z piątkowych spotkań Koła Seniora WTC w roku 1980.

Jedno z piątkowych spotkań Koła Seniora WTC w roku 1980.

Teraz zebrania organizowane są w każdą środę, gdzie podejmowane są tematy obecnej działalności WTC.

Uroczystość Wigilijna WTC, rok 2013.

Uroczystość Wigilijna WTC, rok 2013.

W 1949, dzięki wspaniałym działaczom, prężnie rozwijały się również inne Towarzystwa Cyklistów.

Poznańskie Towarzystwo Cyklistów i Motorzystów, uznało za swojego honorowego członka, jednego z najbardziej oddanych sympatyków, Leona Bestry w 1937 roku.

Na zdjęciu od lewej: red. Bohdan Tomaszewski, Leon Bestry oraz przedstawiciele PZKol. i sędziowie zawodów, które odbyły się 1 czerwca 1947 roku - Franciszek Szymczyk i Stanisław Czerniak.

Na zdjęciu od lewej: red. Bohdan Tomaszewski, Leon Bestry oraz przedstawiciele PZKol. i sędziowie zawodów, które odbyły się 1 czerwca 1947 roku – Franciszek Szymczyk i Stanisław Czerniak.

Był to dziadek obecnego prezesa Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, dr hab. Jana Bestry, który dumnie kontynuuje i podtrzymuje działalność w WTC.

Dr hab. Jan Bestry wraz z członkami klubu.

Dr hab. Jan Bestry wraz z członkami klubu.

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów składa się z wielu członków. Byłych mistrzów i obecnych świetnych cyklistów.

Kontynuujemy wielkie tradycje klubowe. Organizujemy wyścigi, wyjazdy turystyczne, czcimy każde ważne wydarzenie kolarskie z ubiegłych lat. Mamy wiele planów, które powoli realizujemy, aby zapaść w pamięć przyszłym pokoleniom Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów i nie tylko.