Centrum Polskie w Brukseli

Centrum Polskie im. Ignacego Jana Paderewskiego w Brukseli to nie tylko organizacja, ale również serdeczni przyjaciele Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Z definicji jest to organizacja użyteczności publicznej utrzymującą się bez pomocy środków budżetowych. Nasuwa się pytanie w jaki sposób działają bez funduszy. Otóż, Pieniądze potrzebne na funkcjonowanie obiektu zapewnia restauracja oraz środki z wynajmu sali widowiskowej i pokoi gościnnych. A wszystko to za sprawą tego, że Centrum Polskie posiada własną kawiarnię i restaurację, gdzie znaleźć można dania kuchni międzynarodowej oraz całą gamę win i innych alkoholi. Istnieje również możliwość wynajmu restauracji (lub też usług cateringowych) do organizacji imprez i uroczystości.

To dzięki pomocy owej organizacji WTC mogło odwiedzić Brukselę w 2012 r. Dlatego też chcielibyśmy, aby wszyscy członkowie Towarzystwa, jak i inni odwiedzający naszą stronę, wiedzieli jak ważną rolę odgrywa Centrum Polskie znajdujące się w Brukseli.

WTC podczas wycieczki do Brukseli.

WTC podczas wycieczki do Brukseli.

Co jest misją Centrum Polskiego?
Misją naszych przyjaciół, za granicą, jest promowanie Polskiej kultury oraz tworzenie platformy współpracy dla przedstawicieli wszystkich kultur i narodowości. Działaniom Centrum towarzyszy jeden główny cel, a jest nim przede wszystkim, chęć pokazania z jak najatrakcyjniejszej strony polskiej tożsamości i charakteru oraz zachęcenie obcokrajowców do poznawania Polski. Centrum Polskie w Brukselki jest nie tylko miejscem realizowania różnorodnych projektów przez ludzi związanych z kulturą i sztuką, lecz również jest punktem spotkań wszystkich, którzy tęsknią za kontaktem z kulturą oraz towarzystwem osób wrażliwych i kreatywnych w działaniu.

Relais-Givres-e1389693075214

POLSCY SPORTOWCY W BRUKSELI Relais Givrés 2014 Coroczny, Międzynarodowy, Zimowy Maraton Sztafet.

Od czego się zaczęło?
Idea utworzenia powstała 1997 r. Pomysł urzeczywistnił się dzięki Polskiej Misji Katolickiej oraz pomocy innych wspaniałych ludzi. Na przestrzeni lat zorganizowano wiele koncertów, wystaw i innych wydarzeń kulturowych i to one właśnie przeszły do historii Polonii i Polaków w Belgii.

centrum Polskie2

Centrum Polskie w Brukseli.

Kto może odwiedzić Centrum Polskie?
Oczywiście każdy! Można poczuć się tam częścią społeczności zaangażowanej w promocję Polski za granicą, połączonej wspólną pasją, jaką jest miłość do sztuki i kultury.

 Prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, dr hab. Jan Bestry w imieniu całego Kluby składa podziękowania za wszelką pomoc podczas pobytu w Brukseli oraz za możliwość odwiedzenia Centrum Polskiego w Brukseli.

 

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę: http://centrumpolskie.com/