Mszą św., złożeniem kwiatów przy epitafium Bolesław Prusa, wystawą fotogramów, przedstawieniem fragmentów „Lalki” oraz opowieściami o historii roweru uczczono 170. rocznicę urodzin Aleksandra Głowackiego.

- Bolesław Prus zachwyca realizmem. Jak się czyta jego teksty, ma się wrażenie jakby pisarz nadal tu był. Na każdym kroku pokazywał, że jest człowiekiem przez swe szlachetne postępowanie. Nadal mamy go w sercu. Stał się naszym patronem, choć był jednym z współzałożycieli towarzystwa. Gromadzimy się przed jego pomnikiem w 170. rocznicę urodzin pisarza, a także z okazji 130. rocznicy przejazdu Prusa bicyklem. Miał wtedy wypadek i złamał lewą rękę. Także tu, każdego roku rozpoczynamy sezon rowerowy. Składamy kwiaty i wyruszamy w drogę. Sam pomnik został odsłonięty 40 lat temu – mówił na Krakowskim Przedmieściu dr. hab. Jan Bestry, prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

(więcej…)

W dniach 19 – 25 czerwca udaliśmy się w gronie kolarzy WTC i WKS Legia Masters na wyjazd treningowo – wypoczynkowy do Białowieży. W wyjeździe wzięło udział 24 kolarzy i wraz z osobami towarzyszącymi stworzyliśmy silną grupę liczącą ponad 30 osób.

19 czerwca rano spod siedziby klubu na ul. Jerzego Waldorffa wyruszyliśmy autokarem do Białowieży. Po zakwaterowaniu w pokojach i obiedzie całym gronem oczekiwaliśmy na pozostałych naszych turystów aby na końcu spędzić miły wieczór z okazji urodzin jednego z członków klubu.

Każdego dnia między 9 a 10 rano były organizowane wspólne wyprawy rowerowe z podziałem na jazdę terenową i szosową. Wartym podkreślenia jest fakt, iż nasi kolarze i kolarki w trakcie całego pobytu pokonali trasę długości 3970 km. Wyróżniającymi osiągnięciami wykazali się:

wśród Pań – Urszula Gajewska – 100 km, Paulina Gumińska 75 km, Iwona Gumińska 74 km, natomiast Panowie – Ireneusz Kozioł – 530 km, Jerzy Gajewski 425 km oraz Andrzej Kozłowski 395 km.

(więcej…)

W dniu 8 kwietnia oficjalnie rozpoczęliśmy kolejny sezon kolarski.  Tradycyjnie ten dzień rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów pod pomnikiem Bolesława Prusa na Krakowskim Przedmieściu oraz zapalenia znicza pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza. Po mszy świętej w kościele  p.w. św.  Antoniego Marii Zaccarii gdzie zostały poświęcone rowery, udaliśmy się kolumną na poczęstunek do zaprzyjaźnionej restauracji.

Serdeczne podziękowania dla Pana Zygmunta Świętoniowskiego za udział w organizacji tego dnia oraz dla Pana Prezesa Jana Bestry za nieocenioną pomoc zarówno organizacyjną jak i finansową.

Dziękujemy za przybycie wszystkich członków i życzymy udanego sezonu.

(więcej…)

Spotykamy się 8 kwietnia o godz. 9:30  pod pomnikiem  Bolesława Prusa  przy ul. Krakowskie Przedmieście, pod którym  tradycyjnie już  złożymy wieniec i pokłonimy się naszemu patronowi.

Stąd udamy się do  na mszę w  intencji wszystkich cyklistów w parafii  p.w. św.  Antoniego Marii Zaccarii  przy ul. Jana III Sobieskiego 15. rozpocznie się ona o godz. 11:00.

Mamy nadzieję, że pogoda tego dnia będzie nam sprzyjać i dzień ten dostarczy nam wielu pozytywnych przeżyć.

Do zobaczenia

Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 kwietnia 2017 roku o godzinie 16:00 w siedzibie klubu przy ul. Jerzego Waldorffa 34 odbędzie się tzw. Jajeczko Wielkanocne dla wszystkich członków klubu.

Zapisy na uczestnictwo odbywają się do dnia 06 kwietnia pod numerem telefonu: 602-155-790

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i uczestnictwa.

Koszt: 40 zł/os

W dniu  25.03.2017 odbył się rajd rowerowy pt.  „Poszukiwanie wiosny”

O godzinie 11:00 spotkaliśmy się przy centrum Kopernika gdzie wystartowaliśmy na całą zaplanowaną trasę, i pomimo nie do końca sprzyjającej pogody, wiosnę znaleźliśmy.

Podziękowania dla Pana Leszka Zielińskiego, organizatora niniejszego rajdu oraz dla wszystkich uczestników.

(więcej…)

Podobnie jak w ostatnich latach, a więc tradycyjnie już w  ostatnią  sobotę karnawału członkowie klubów – WTC oraz Legii Masters uczestniczyli w zabawie karnawałowej.  W tym roku gościliśmy w stylowych wnętrzach restauracji Honoratka w Warszawie.

Choć nie był to typowy bal przebierańców niektórzy z gości pojawili się na zabawie w pomysłowych strojach wcielając się w różne postacie. Był  więc anioł, posiadający skrzydła i aureolę. Ten symbol świata duchowego tego wieczoru nie był jednak duchową istotą, ale występował  w postaci  bytu materialnego. Anioł był  bardzo urodziwy, czemu trudno się dziwić, gdyż w rolę tę wcieliła się przesympatyczna Pani Kasia, pracownica biura stowarzyszenia.

Był też morski pirat. I choć nie było galeonów hiszpańskich, ukrytych skarbów, do których prowadzą tajemnicze mapy, raf koralowych, dzikich dżungli Karaibów, czy czarnej flagi z białą czaszką i piszczelami, to jego pojawienie i tak było nie lada atrakcją dla wielu uczestników zabawy, zwłaszcza pań, które wianuszkiem otaczały pirata,  fotografowały się z nim i ustawiały w kolejce do tańca z piratem…  co zaskoczeniem raczej już nie było, wszak piratem na ten wieczór stał się Marian Szarlik, znany z kolarskich osiągnięć.

(więcej…)

W dniu  25.03.2017 o godzinie 11.00 odbędzie się rajd rowerowy pt.  „Poszukiwanie wiosny”

- Start – godzina 11.00 Spotkanie przy Centrum Kopernika

- Trasa – w kierunku północnym do mostu Marii Skłodowskiej- Curie, przejazd na Tarchomin. Z Tarchomina praską stroną Wisły do mostu Siekierkowskiego, przejazd na drugą stronę Wisły i zakończenie przy Centrum Kopernika.

- Przewidywany czas zakończenia: godzina 17.00

Przerwy co 10 km, maksymalna prędkość 20 km/h.

telefon kontaktowy 608 447 464 organizator

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Waldorffa 34 odbyła się uroczysta Wigilia członków WTC i WKS Legia Masters.

[…] Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel którym jest Mesjasz Pan […]” Tymi słowami Prezes WTC Jan Bestry poprowadził modlitwę po której wszyscy z radością dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

 

Ponad 30 osób zasiadło do wspólnego stołu dzieląc się ciepłym posiłkiem. Przebieg kolacji uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Pana Zygmunta Świętoniowskiego. Nie trzeba było namawiać do wspólnego kolędowania, uczestnicy chętnie śpiewali wsłuchując się w akordeon.

Podczas Wigilii odbył się konkurs na najlepszą bombkę. Dzieła były tak piękne że ciężko było wyłonić zwycięzcę i po naradach zostały ogłoszone dwa pierwsze miejsca. Nie zabrakło wizyty Świętego Mikołaja w którego wcielił się Prezes Jan Bestry i obdarował prezentami.

Organizacja Wigilii stała się już tradycją na którą członkowie WTC chętnie i licznie gromadzą się każdego roku.

(więcej…)