Uroczystość pogrzebowa śp. Lecha Grochowskiego

Data: 20 lutego 2014, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

Odszedł od nas wspaniały człowiek. Wierny swojej pasji – Lech Grochowski. Oddaliśmy mu hołd oraz należny szacunek podczas ceremonii pogrzebowej, która odbyła się 3 grudnia.

Msza święta w kościele pod wez. Św. Ignacego rozpoczęła się o godzinie 12:30. Przybyło wielu przyjaciół, głównie z Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, któremu śp. Lech Grochowski był bardzo oddany. Sztandar klubu obecny na mszy był ogromnym wyrazem szacunku oraz dodawał podniosłego charakteru ceremonii pogrzebowej.

Urna z prochami złożona została na Komunalnym Cmentarzu Północnym, gdzie prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, dr Jan Bestry wygłosił wzruszające przemówienie upamiętniające wielkiego człowieka. Pięknym gestem oraz ważnym symbolem, było również złożenie do pochówku, czapki WTC, ponieważ śp. Lech Grochowski, nie rozstawał się z nią za życia.

Po zakończeniu uroczystości pogrzebowej, prezes Jan Bestry, zorganizował spotkanie dla wszystkich członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, gdzie wspólnie mogliśmy czcić pamięć zmarłego.

Śp. Lech Grochowski był człowiekiem skromnym, zawsze na pierwszym planie stawiał sprawy klubu oraz czynnie się w nie angażował. Wiele lat pełnił funkcję kapitana sekcji turystycznej w WTC. Można było na niego liczyć w każdej sytuacji. Jego przemijanie nie dotyczy, ponieważ pozostaje na długo w wytworach własnej pracy oraz naszej pamięci.

Śp. Lech Grochowski został naznaczony za zasługi w WTC Złotą Odznaką z Laurem. Nadano mu również tytuł Honorowego Członka WTC.