PIELGRZYMKA CYKLISTÓW NA JASNĄ GÓRĘ W 2018 r.

Data: 13 czerwca 2018, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

INFORMACJE DOTYCZĄCE 1-dniowej PIELGRZYMKI CYKLISTÓW

NA JASNĄ GÓRĘ W 2018 r.

  1. Organizatorzy: Warszawskie Towarzystwo Cyklistów wspólnie z Bazyliką Św. Krzyża w Warszawie.
  1. Tegoroczna, 1-dniowa Rowerowa Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę ma wymiar religijno-patriotyczny i jest związana z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jej celem jest m.in. podkreślenie roli jaka odegrali cykliści w krzewieniu postaw patriotycznych wśród Polaków w okresie zaborów w latach 1886-1918. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 9 września 2018 r.
  1. Pielgrzymka ma charakter gwiaździsty, jej uczestnicy – kolarze i rowerzyści oraz sympatycy sportów i turystyki rowerowej z całej Polski spotkają się 9 września (niedziela) o godz. 12,00 w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta w intencji wszystkich cyklistów. Mszy na jasnogórskim szczycie przewodniczył będzie ks. Zygmunt Berdychowski proboszcz Bazyliki św. Krzyża w Warszawie.

  1. Zainteresowani mogą też przyjechać na wzgórze przy Sanktuarium św. Ojca Pio przy ul. Ośmiu Błogosławieństw na Górce Przeprośnej w Siedlcu na terenie gm. Mstów, ok. 15 km od Częstochowy, skąd o godz. 10:00 nastąpi wspólny uroczysty przejazd rowerami na Jasną Górę (pilotowany przez policję).  Wcześniej, a więc o godz. 9:15 przed sanktuarium rowerowym pielgrzymom udzielone zostanie błogosławieństwo.
  1. Z Warszawy pielgrzymka wyruszy z Bazyliki Św. Krzyża przy ul. Krakowskie

Przedmieście 3 wyruszy 8 września (sobota) 2018 r. po mszy świętej rozpoczynającej się w tym

kościele o godz. 7.00, podczas której pielgrzymi otrzymają błogosławieństwo na drogę.

  1. Uczestnicy pielgrzymki docierają na Jasną Górę we własnym zakresie i według własnego programu i przebiegu trasy (organizator nie zapewnia noclegów, wyżywienia, opieki medycznej, ubezpieczenia, itp.).

 

8) Organizator pielgrzymki nie pobiera żadnych opłat związanych z jej organizacją, mile widziane jednak będzie potwierdzenie uczestnictwa przez zainteresowanych, zarówno grupy, jak i osoby fizyczne na e-mail: pielgrzymka2018@wtc.waw.pl.

Reprezentujący grupy proszeni są o podanie nazwy organizacji (stowarzyszenia, itp.) oraz liczby uczestników, zgłoszenie indywidualne powinno zawierać imię i nazwisko, miejscowość oraz podpisane oświadczenie: ,,Zgodnie z aktualnie obowiązującym Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO – ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych ze zorganizowaniem przez Warszawskie Towarzystwo Cyklistów 1-dniowej Rowerowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w dn. 9 września 2018 r.’’

  1. Wszystkie organizacje cyklistów i kolarskie oraz media, do których dotrze ta informacja gorąco prosimy o jej rozpropagowanie. Szczególnie zwracamy się do księży proboszczów o poinformowanie o organizowanej pielgrzymce w ogłoszeniach parafialnych.
  1. Uczestnicy pielgrzymki będą mieli szansę otrzymać lub zakupić różne gadżety, które organizatorzy przygotowali z okazji pielgrzymki, np. medale, proporczyki, itp.
  1. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony na portalu społecznościowym fecebook, gdzie będą zamieszczane aktualne informacje dotyczące pielgrzymki.

 

Spotkajmy się przed obliczem Najjaśniejszej, by w ten sposób rozpocząć cykl dorocznych pielgrzymek na Jasną Górę, by podziękować za bezpieczną jazdę w tym sezonie i prosić o błogosławieństwo na nowy sezon. Swoim uczestnictwem w pielgrzymce wpiszmy się w świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski, okres szczególnej odwagi i prawdy o naszej historii.

Wyraźmy tym swoją postawę w służbie i miłości Ojczyzny. Zjednoczmy się w działaniach o dobro duchowe i doczesne Polaków.