11 listopada, w Dzień Narodowego Święta, w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczciliśmy i przypomnieliśmy wybitne postacie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów tamtych lat: czołowych kolarzy – mistrzów Królestwa Polskiego i pierwszych mistrzów Polski oraz oddanych, zasłużonych działaczy.

(więcej…)

Od kilku już lat nasze stowarzyszenie organizuje uroczyste zakończenie sezonu kolarskiego. Tradycji stało się zadość również w tym roku. Uroczystość kończąca tegoroczny sezon odbyła się 22 października b.r.

Zakończenie sezonu rozpoczęło się Mszą Św. o godz. 12:00 na cmentarzu w Palmirach, gdzie również złożyliśmy kwiaty na grobach Tomasza Stankiewicza i Janusza Kusocińskiego, sportowców – olimpijczyków oraz Tadeusza Bartodziejskiego. Po Mszy Św. przejechaliśmy na polanę Jakubów gdzie przy cieple ogniska uroczyście zakończyliśmy wspaniały sezon 2022.

(więcej…)

Wyruszyliśmy na klubową pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę spod Klubu. I etap to przejazd przez W-wę do kościoła Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Po Mszy św. ruszyliśmy rowerami do Częstochowy – jak kto chciał lub mógł – z samej W-wy lub krócej, wysiadając z autokaru po drodze. Podzieleni na 3 grupy dystansowe dotarliśmy (z przygodami), prawie punktualnie na miejsce zbiórki, kilkanaście kilometrów przed Częstochową – do Mstowa. Później już wszyscy „razem” do Przeprośnej Górki i dalej już do samego celu podróży.
Następnego dnia, w Urodziny NMP, braliśmy udział w Mszy św. tuż przed Cudownym Obrazem.

(więcej…)

Tadeusz Pośpiech, wieloletni członek Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów oraz czołowy zawodnik WKS Legia Masters. W latach 2011 – 2018 wygrał wiele wyścigów i zdobył łącznie w Mistrzostwach Polski Masters 19 medali: 6 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych. W 2012 r. wygrał Ogólnopolski Challange Masters PZKol.

(więcej…)

Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł Tadeusz Pośpiech, wieloletni członek Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów oraz WKS Legia Masters. W najbliższym czasie poinformujemy o terminie i miejscu ceremonii pogrzebowej.

1 sierpnia, w rocznicę Powstania Warszawskiego, jak co roku, członkowie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów 1886 – docierając na rowerach tym razem do 21 miejsc pamięci: Powązek, Wawrzyszewa, Żoliborza, Rudy, Starego Miasta i Czerniakowa – upamiętnili godzinę „W” i oddali hołd tym, którzy 78 lat temu podjęli nierówną, bohaterską walkę z wrogiem. Szczególnym miejscem był symboliczny grób, kolarza WTC i poległego powstańca – Kazimierza Kalinowskiego, na którym złożyli wiązankę i zapalili znicze.

(więcej…)

KAZIMIERZ KALINOWSKI (ur. 23 stycznia 1908 Kołczygłowy, zm. 1944 Warszawa)Członek Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.Czołowy polski kolarz lat 1928-1929. W 1928 r. został zwycięzcą wyścigu Expressu Porannego.Uczestnik I i II Biegu Dookoła Polski (Tour de Pologne) – drugi na drugim etapie II Biegu.Żołnierz AK – Grupa Północ. Walczył w Powstaniu Warszawskim na Starym Mieście.

(więcej…)

LUDWIK KAMIŃSKI „WUJEK” Jedna z najpiękniejszych postaci w historii Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Na Dynasy przyprowadził go starszy brat Karol jeszcze przed I wojną światową. Popularny „Wujek” był wzorem sportowca i kolegi. Czołowy torowiec, szosowiec i panczenista. Ścigał się mając już 42 lata, a jak mówił, swoje sukcesy zawdzięcza „równemu deptaniu”.

(więcej…)