Facebook

Światło powinno być nieodłącznym elementem Waszego życia
W ciemności nikt nie czuję się bezpiecznie.

obraz

Bezpieczeństwo!

Definicja bezpieczeństwa w teorii brzmi prosto. Jest to dbanie o własne życie. Jednak przyglądając się temu zagadnieniu od strony praktycznej, nie wygląda to tak jak powinno. Często zapominamy o podstawowych zasadach, przez co życie nasze oraz innych jest zagrożone. Przemyśl swoją postawę wobec bezpieczeństwa i zastanów się czy jesteś na dobrej drodze.

 
obraz

Zareaguj!

Przyczyną wypadków są najczęściej źle wyposażone rowery, a to z kolei skutkuję dość dużą liczbą poszkodowanych. Co zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze? Wystarczy niewielki rowerowy gadżet, który wielokrotnie ratuje życie.

 
obraz

Zapal światło!

Chcemy pokazać Ci, że nie trzeba otaczać się górami, aby czuć się bezpiecznie. Zapominamy o tym co jest najbardziej oczywiste. Mowa o oświetleniu. Chcemy zwiększyć Twoje bezpieczeństwo, poprzez akcje społeczną, dzięki której dołączysz do grona posiadaczy oświetlenia rowerowego i zrozumiesz, że mała lampka, daje życie.

Cel akcji

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów, do którego należy wielu wybitnych kolarzy, wielokrotnych mistrzów, organizuję akcję społeczna Jedziesz – Zapal Światło, która ma na celu zadbać o bezpieczeństwo na drodze rowerzystów oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Pragniemy, aby ta akcja dotarła do każdego, kto porusza się po drogach pojazdem jednośladowym!

Wszystkich sympatyków jazdy na rowerze, ale również tych mniej zainteresowanych kolarstwem, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji społecznej „Jedziesz – Zapal Światło.

W ramach akcji Jedziesz – Zapal Światło, pragniemy zwiększyć liczbę posiadaczy oświetlenia, wśród rowerzystów. Dlatego właśnie od tego momentu, będziemy rozdawać lampki rowerowe oraz opaski odblaskowe, aż do wyczerpania zapasów.

 

 

Dr hab. Jan Bestry

Dr hab. Jan Bestry

Ambasador akcji Jedziesz - Zapał Światło

Jako doświadczony kolarz oraz sędzia kolarski, nie mogłem siedzieć i patrzeć ze spokojem na statystyki mówiące o coraz częstszych wypadkach, które powodują rowerzyści. Choć nie jest to przerażająca liczba, poczułem, że muszę zrobić coś, aby dalej nie wzrosła, a wręcz przeciwnie, żeby zmalała. Rower to pojazd na którym teoretycznie potrafi jeździć każdy. Uczymy się chodzić, a następnie jeździć na rowerze. Najwyraźniej niektórzy myślą, że nadal są prowadzeni przy pomocy patyka, przymocowanego do bagażnika i każdy ich ruch jest kontrolowany.

Dlatego też pomysł na akcję społeczną "Jedziesz Zapal Światło." Mam nadzieje, że uświadomi, początkującym rowerzystom oraz obecnym kolarzom, że mała lampka rowerowa wielokrotnie ratuje życie i w tym przypadku nic ich nie kosztuje. Zapraszam do wzięcia udziału w akcji. Stwórzmy dużą grupę, która razem zwiększy bezpieczeństwo na drodze!

Zasady Są Proste!

Zarejestruj się! Na Twoj adres email zostanie przesłany kupon upoważniający Cię do odbioru kompletu lampek. Przyjedź na rowerze, a lampki zostaną od razu zamontowane! Odbiór lampek możliwy będzie już od 1 kwietnia!

Uratuj życie. Zapal Światło!

Przywróć kupon
Zamknij

Przówróc wygenerowany już kupon

Jeżeli zarejestrowałeś się już wcześniej i gdzieś Ci zaginął Twoj kupon to wypełnij pola znajdujące sie obok zgodnie z tym co wypełniałeś wcześniej. Na Twój adres email zostanie ponownie przesłany kupon.

Odwiedź sklep Romana Skuczyńskiego!

ul.Gibalskiego 10

Organizator akcji

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów

Partnerzy akcji

Rower od A do Z Legia Masters La Fabrique Musicale Projekt Teatr Warszawa