Wywiad dla telewizji Polsat

Data: 20 lutego 2014, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

Idzie zima. Dzień staję się krótszy, a drogi pokrywają się lodem. Uczestnicy ruchu drogowego powinni zwiększyć swoją czujność oraz zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno kierowców samochodów, pieszych, jak i rowerzystów.

W związku ze zwiększonym zagrożeniem na drogach podczas zimowej aury, rowerzyści powinni przede wszystkim wyposażyć swój rower w niezbędne zabezpieczenia. Dzięki temu można uniknąć tragedii, w jakich coraz częściej biorą udział pojazdy jednośladowe. Na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, wywiadu dla Telewizji Polsat, udzielił dr Jan Bestry, prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, który uważa, że osoby przemieszczające się za pomocą rowerów, nie są odpowiednio przygotowane do jazdy. „Niedzielni rowerzyści”, poruszający się bez świateł są zagrożeniem dla ruch. Przekonuje wszystkich do taniego i najlepszego zabezpieczenia jakim jest zwykła lampa rowerowa. Okazuję się, że niewielka rzecz, robi wielkie rzeczy. Ratuje życie.

Jaka jest zatem przyczyna bezmyślności ludzi wsiadających na rower bez oświetlenia? Jest to pewność, że przez ten kawałek, który mają do przejechania nic się nie może wydarzyć. Pewność siebie, która niejednego już zgubiła. Ostrożność należy zachować o każdej porze dnia oraz o każdej porze roku.

Rowerzyści! Niech światło stanie się nieodłącznym elementem waszego życia.W ciemności nikt nie czuję się bezpiecznie. Uratuj życie. Zapal światło!

Link do materiału wideo z wywiadem Prezesa Jana Bestry: http://www.ipla.tv/2013-12-02-bez-swiatel/vod-5857203