Wspomnienia z Brukseli

Data: 20 lutego 2014, Kategoria: Aktualności , Autor: admin ,

12 października 2012 roku to dla członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, ważna data, dzięki której posiadają wspaniałe wspomnienia. Tego dnia sympatycy WTC, na czele z Prezesem dr hab. Janem Bestry, wyruszyli w podróż do Brukseli. Wycieczka opierała się na zwiedzaniu oraz spędzaniu czasu w gronie przyjaciół.

WTC odwiedziło fabrykę rowerów Mercksa, czterokrotnego medalisty szosowych mistrzostw świata. Niestety nie udało się spotkać go osobiście, ale cudowne wrażenia po zwiedzaniu fabryki pozostały.

Kolejnymi punktami było Centrum Polskie w Brukseli , które jest organizacją użyteczności publicznej utrzymującą się bez pomocy środków budżetowych oraz Parlament Europejski.

Oczywiście organizatorzy wycieczki nie mogli zapomnieć o obejściu dookoła całej Europy, której to wierna kopia znajduję się właśnie w Brukseli. Nie odzwierciedla wielkości, ale dzięki idealnemu odwzorowaniu budynków i całej infrastruktury, można było poczuć się jak w prawdziwych europejskich miastach.

Członkowie WTC jednogłośnie stwierdzili, że Polska jest zbyt zminimalizowana i próbowali zadziałać w sprawie powiększenia naszego państwa w stworzonej w Brukseli Mini Europie. Kto wie, może w przyszłości przyniesie to oczekiwany skutek.

Warszawskie Towarzystwo Cyklistów odwiedziło również Paryż. Podziwiali piękne widoki miasta oraz jedną z najsłynniejszych budowli na świecie, Wieżę Eiffla. Wyprawa zakończyła się powrotem do Polski 17 października 2012 roku.

Podróż ta niesie za sobą wspaniałe wspomnienia po dziś dzień.

Dlatego uczestnicy wyprawy pragną podzielić się nimi z każdym zainteresowanym.