Spotkanie Komisarzy Związku Kolarskiego

Data: 19 marca 2014, Kategoria: Aktualności , Autor: Patrycja Sosnowska

W sobotę (15.03.2014 r.) odbyło się spotkanie Komisarzy Związku Kolarskiego, w którym uczestniczył Prezes Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Obecnie jest dziewięćdziesięciu czterech komisarzy, z czego dziesięciu z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem i to właśnie do nich należy Prezes Naszego Towarzystwa.

Dr hab. Jan Bestry, posiada czterdziestodwuletnie doświadczenie, jako sędzia kolarski. Jest również sędzią rangi międzynarodowej UCI.
Było to coroczne spotkanie w PZKol, gdzie dyskutowano na temat zmiany przepisów, nowych regulacjach oraz omawiano ciekawe wyścigi.

Dr hab. Jan Bestry na owym spotkaniu, rozmawiał z Prezesem Krakowskiej Akademii Królewskiej. Tematem przewodnim było historyczne wydarzenie w dziejach polskiego kolarstwa, kiedy to czteroosobowa reprezentacja Polski, wywalczyła na olimpiadzie w Paryżu, pierwszy medal olimpijski w 1924 roku. Trzech sportowców należało do Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Z racji tego, że w tym roku przypada 90-lecie zdobycia medalu, powstają plany owiane tajemnicą. Owoce tych rozmów na pewno poznamy wkrótce.