Pielgrzymka

Data: 24 stycznia 2012, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

Warszawska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę organizowana jest przez Warszawskie Towarzystwo Cyklistów i Kościół Akademicki Św. Anny w Warszawie. Na szlak pielgrzymi wyrusza 23 sierpnia, by po trzech dniach, rankiem 26 sierpnia wjechać na Jasną Górę, pokłonić się Matce Zbawiciela i wziąć udział w uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Dla chętnych przewidziany jest wspólny dwudniowy powrót rowerami do Warszawy. Pielgrzymi poruszają się w dziesięcioosobowych grupkach podzielonych na dwa peletony. W pierwszym poruszają się rowerzyści przyzwyczajeni do spokojnego tempa. W peletonie drugim rowerzyści przyzwyczajeni do tempa ostrego. Liczba pielgrzymów ograniczona jest do stu osób.

Organizatorzy pielgrzymki zapewniają program duchowy, opiekę duszpasterską przynajmniej jednego kapłana, transport bagaży, nocleg pod dachem, jeden gorący posiłek dziennie, wsparcie serwisowo-techniczne i zorganizowany powrót do Warszawy. Duchowy program pielgrzymki realizowany jest przez codzienną Mszę świętą, modlitwy i konferencje prowadzone przez kapłana. Organizatorzy pragną ponadto dzięki Pielgrzymce integrować środowisko cyklistów warszawskich, dlatego mile widziane są przyjacielskie pogawędki i spotkania przy ognisku.

Trasa pielgrzymki podzielona jest na trzy etapy po około 80 km. Trasa powrotna dla chętnych, na dwa etapy po ok. 120 km.

pielgrzymka