No i Marzanna popłynęła do morza

Data: 29 marca 2012, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

Spotkaliśmy się, tak jak było ustalone, w sobotę 24 marca o godzinie 11-tej. Nie zawiedli rowerzyści z „Trybika” – opiekunowie z klubu pojawili się w towarzystwie dwadzieściorga dzieciaków w różnym wieku, przybyła liczna grupa warszawiaków. W naszej imprezie uczestniczył również były minister, a obecnie v-ce Prezydent Miasta Łodzi – Jarosław Stępień. Przyjechała również ekipa z organizacji „Ja Wisła”. W sumie w imprezie brało udział ponad pięćdziesięciu rowerzystów.

Marzanna została zwodowana z mostu Świętokrzyskiego. Po odśpiewaniu przeboju „Wisła” pojechaliśmy wzdłuż rzeki (ścigając się z płynącą Marzanną) przez most Gdański aż do parku Praskiego. Po krótkim odpoczynku i odłączeniu się grupy z „Trybika” pojechaliśmy do parku Skaryszewskiego, gdzie nastąpiło oficjalne zakończenie imprezy.

Nie rozjechaliśmy się od razu do domów – jeszcze długo trwały rozmowy w grupach o planach na ten sezon. Atmosfera była – mimo znacznej różnicy wieku i posiadanego sprzętu – bardzo serdeczna i koleżeńska. Imprezę należy zaliczyć do udanych!

Prowadzący

Leszek Zieliński (v-ce Prezes)