MISTRZOSTWA WARSZAWY CYKLOTURYSTÓW 2019

Data: 24 września 2019, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

Mistrzostwa Warszawy CykloTurystów odbyły się w ramach BIELAŃSKIEJ CZASÓWKI w dniu 21 września 2019 roku. Organizatorem mistrzostw było Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (1886) i Warszawski Klub Sportowy LEGIA Masters przy współpracy Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów, organizatora Bielańskiej Czasówki. Celem zawodów było m.in.:

    • Uczczenie rocznic 133 lat Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów i Kolarstwa Polskiego oraz 100. rocznicy zorganizowania przez WTC pierwszych mistrzostw w niepodległej Polsce.

    • Propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku poprzez amatorski sport kolarski i turystykę rowerową uprawianą w każdym wieku, szczególnie 60+.

    • Umożliwienie współzawodnictwa poprzez połączenie sportowej rywalizacji na wysokim poziomie z rekreacją, zabawą i szerzeniem szczytnych idei, a spośródCykloTurystów wyłonienie mistrzów we wszystkich kategoriach wiekowych.

    • Rewanż za Mistrzostwa Polski CykloTurystów 2019.

W Bielańskiej Czasówce wzięło udział 80 zawodniczek i zawodników, w tym nasze reprezentacje klubowe CykloTurystów rywalizujące w Mistrzostwach Warszawy liczyły łącznie 22 zawodników, co stanowiło ponad 1/4 ogółu startujących. Podzieleni byli na 2 podgrupy sprzętowe (rowery dowolne i szosowe) i 8. kategorii wiekowych (od 18 do lat 80+). . Start miał miejsce przed Centrum Olimpijskim – na zamkniętej dla ruchu ścieżce rowerowej w kierunku północnym tuż przy ul. Wybrzeże Gdyńskie. Dystans 5,6 km, dość technicznej ale szybkiej trasy. Jedynie ostatni kilometr piął się jak na warunki warszawskie mocno pod górę, bowiem meta usytuowana była w jej najwyższym punkcie, przed ul. Marymoncką na węźle Mostu Północnego. Na dodatek wiał silny boczny wiatr i jak na jeszcze panujące lato było wyjątkowo chłodno.

Wystartowaliśmy jako pierwsza grupa BIELAŃSKIEJ CZASÓWKI w kolejności od najstarszego – w jednominutowych odstępach. Zdecydowanie zdominowaliśmy kategorie rowerów dowolnych i dwie najstarsze wiekowe, tak pod względem liczebności jak i uzyskanych wyników.

Po rywalizacji zakończenie, a więc dekoracja zwycięzców, catering oraz informacje o wynikach miało miejsce w restauracji „HUTNIK”, w bielańskim „Okrąglaku”.

W klasyfikacji ogólnej w 2. najstarszych kategoriach zajęliśmy I miejsca, nagrodzone pucharami Bielańskiej Czasówki, wręczanymi przez Burmistrza Bielan Pana Andrzeja Malinę. Natomiast zwycięzców Mistrzostw Warszawy dekorował na podium mistrzowskimi koszulkami, pięknymi medalami i pucharami, Pan Prezes Jan Bestry.

Oprócz pogody dopisywał humor i apetyt; miały miejsce spotkania po latach i toczyły się przyjacielskie rozmowy. Omawiano trasę i momenty zmagań, padały zapowiedzi rewanżu w następnym roku. A więc do zobaczenia na trasie za rok – a i aura może okaże się łaskawsza.

Wyniki Mistrzostw Warszawy

CykloTurystów:

http://www.ztc.pl/panel/kcfinder/upload/files/BC%20WynikiMW_CykloTury%C5%9Bci2%20%281%29.pdf

Wyniki Bielańskiej Czasówki – rowery dowolne: 

http://www.ztc.pl/panel/kcfinder/upload/files/BC%20-%20DOWOLNE.pdf

Wyniki Bielańskiej Czasówki – rowery szosowe i czasowe:

http://www.ztc.pl/panel/kcfinder/upload/files/BC%20szosowe%20i%20czasowe%20Wyniki%282%29.pdf

Fotorelacja w GALERII