Mistrzostwa Polski 2019 – Kosów Lacki

Data: 13 sierpnia 2019, Kategoria: Aktualności , Autor: admin

 

Mistrzostwa Polski CykloTurystów w turystyce rowerowej na szosie w jeździe indywidualnej na czas zostały rozegrane w dniu 10 sierpnia 2019 r. w Kosowie Lackim.Organizatorem zawodów było Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (1886) i Warszawski Klub Sportowy LEGIA Masters przy współpracy Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów.

Celem imprezy było:

    • Propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku poprzez amatorski sport kolarski i turystykę rowerową uprawianą w każdym wieku, szczególnie 60+.

    • Popularyzowanie i podniesienie rangi CykloTurystyki w Polsce.
    • Umożliwienie współzawodnictwa poprzez połączenie sportowej rywalizacji na wysokim poziomie z rekreacją, zabawą i szerzeniem szczytnych idei, a spośród CykloTurystów/ turystów rowerowych wyłonienie mistrzów we wszystkich kategoriach wiekowych kobiecych i męskich.
    • Uczczenie rocznic 133 lat Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów i Kolarstwa Polskiego oraz 100. rocznicy zorganizowania przez WTC pierwszych Mistrzostw w niepodległej Polsce. .
    • Promowanie sportowych klubów: Warszawskiego Klubu Sportowego LEGIA Masters, Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów (1886) i Sokołowskiego Towarzystwa Cyklistów.

W zawodach wzięli udział turyści rowerowi nie trenujący systematycznie (nie zaawansowani), ale chcący spróbować swoich sił w rywalizacji w wyścigu rowerowym. Startowali podzieleni w 9. kategoriach wiekowych od 18 lat do 80+ plus kategorie kobiece. Ze względu na duże różnice w rodzaju i jakości rowerów organizator podzielił niektóre kategorie wiekowe na podkategorie sprzętowe. I tak powstało do klasyfikacji aż 14. kategorii startowych.Zawody zostały przeprowadzone przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowymna 2. dystansach: dla najmlodszych kategorii – 19,5 km, dla pozostałych kategorii 7,8 km, w układzie pętli z nawrotem. Start pierwszego uczestnika nastąpił ok. godz. 13.30 w kolejności od najstarszych kobiet do najmłodszych, a następnie od najstarszych mężczyzn do najmłodszych w odstępach 60. sekundowych. Zgłosiło się łącznie 25 zawodników z czego większość stanowili członkowie WTC 1886 i WKS Legia Masters.

Jak przebiegały przygotowania i sam start zapraszamy do GALERII

Zawody przebiegały bardzo sprawnie a oprócz wysokiego ich poziomu organizacyjnego poziom sportowy był również wysoki. Trudy zmagań i zwycięstwa zostały hojnie nagrodzone. Zwycięzca w każdej kategorii wiekowej i sprzetowej został nagrodzony koszulką Mistrza Polski

CykloTurystów 2019 oraz złotym medalem i okazałym pucharem.Za zajęcie 2 i 3 miejsca CykloTuryści otrzymali nie mniej okazałe puchary oraz srebrne lub brązowe medale.

Wyniki zawodów 

Do zobaczenia na następnych zawodach!